ΠΛΗΡΩΣΕ ΔΥΟ ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΕΧΑΣΕ 2-0 ΣΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ...

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η Αναγέννηση απο τα Τρίκαλα στο εξ αναβολής παιχνίδι (9η αγωνιστική) που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο των Τρικάλων.

Η ομάδα μας ουσιαστικά πλήρωσε ένα κακό διάστημα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου όπου με δύο αλλεπάλληλα δικά της λάθη έδωσε το δικαίωμα στους αντιπάλους να πάρουν σημαντικό προβάδισμα δύο τερμάτων και να βάλουν τις προϋποθέσεις για τη νίκη.

Στο 37' ο Αρναρέλλης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο Κουσκουνάς απο τον Μαϊκά έκανε το 1-0 και λίγο αργότερα στο 43' ο Κουσκουνάς με σουτ μέσα απο την περιοχή έκανε το 2-0.

Μέχρι εκείνο το σημείο οι "κιτρινόμαυροι" δεν είχαν απειληθεί ιδιαίτερα, ήλεγχαν το παιχνίδι και θα μπορούσαν μάλιστα να είχαν προηγηθεί με τον Κρητικό.

Στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησαν, αλλά δεν κατάφεραν πέρα απο την κατοχή της μπάλας να προβληματίσουν τους αντιπάλους τους που χωρίς κι αυτοί με τη σειρά τους να κάνουν κάποια αξιόλογη φάση κράτησαν το προβάδισμα και τη νίκη.

Η κάθε ομάδα είχε και μια αποβολή. Ο Αρναρέλλης απο τα Τρίκαλα και ο Μπλέντι απο την Αναγέννηση που είδαν απο δύο κίτρινες κάρτες απο τον διαιτητή Μπαλατσούκα.

ΤΡΙΚΑΛΑ: Αθανασόπουλος, Σανδραβέλης (30′ Αρναρέλλης), Γκόλιας, Λεάντρο, Βέρτζος, Μουμίν, Μαχαμάτ (78′ Γιαννιτσάνης), Ρομπέρ, Μπαϊκαρά, Στεφάνοβιτς (65′ Πίντο), Κουσκουνάς.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Πρίφτης, Καραγιάννης, Σμίλτος, Μάιγκα, Κισκαμπάνης, Ντάνκουα (58′ Χαλκιαδάκης), Μπλέντι, Υφαντής (67′ Τσιλούλης), Ντιατά, Μπιτέλης, Κρητικός.