Πραγματοποιήθηκε χθες το απόγευμα από την ΕΠΣΚ η κλήρωση του πρωταθλήματος Κ14, όπως ονομάζεται από φέτος το Προ - παιδικό, οι ομάδες που συμμετέχουν είναι 17 και χωρίζονται σε δύο ομίλους, η ομάδα μας θα παίξει στον 1ο Όμιλο που θα έχει 9 ομάδες και θα γίνει πρωτάθλημα δύο γύρων, μετά το τέλος της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, προκύπτουν ημιτελικά ζευγάρια για κάθε Όμιλο (ο 1ος αντιμετωπίζει τον 4ο και ο 2ος τον 3ο). Οι αγώνες είναι διπλοί και στη συνέχεια οι νικητές θα αγωνσιτούν σε τελικούς σε 1ο και 2ο Όμιλο. Οι νικητές των τελικών θα προκριθούν στον μεγάλο τελικό που θα αναδείξει τον πρωταθλητή και των δύο Ομίλων.
Οι αγώνες στο πρωτάθλημα Κ14 αυξανονται κατά δέκα λεπτά και έτσι θα έχουν διάρκεια 70 λεπτών (δύο 35λεπτα ημίχρονα).
Το πρωτάθλημα ξεκινάει την Κυριακή 21 Οκτωβρίου και το πρόγραμμα του 1ου Ομίλου που θα συμμετάχει η ομάδα μας έχει ως εξής:
1η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 10η
Ενιπέας Ιτέας – Πανελλήνιος
Ηρακλής Παλαμά – ΑΠΟΚ/Φωστήρας
ΑΟΚ – ΑΣ Αναγέννηση
Ασκληπιός – Νέα Νίκη Καμινάδων
Ρεπό: ΠΑ Σοφάδων
2η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 11η
Πανελλήνιος – Ηρακλής Παλαμά
ΠΑ Σοφάδων – Ενιπέας Ιτέας
ΑΣ Αναγέννηση– Νέα Νίκη Καμινάδων
ΑΠΟΚ/Φωστήρας – Ασκληπιός
Ρεπό: ΑΟΚ
3η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 12η
Ενιπέας Ιτέας – Ηρακλής Παλαμά
ΑΟΚ – ΠΑ Σοφάδων
Ασκληπιός – Πανελλήνιος
ΑΣ Αναγέννηση – ΑΠΟΚ/Φωστήρας
Ρεπό: Νέα Νίκη Καμινάδων
4η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 13η
Πανελλήνιος – ΑΣ Αναγέννηση
ΠΑ Σοφάδων – Νέα Νίκη Καμινάδων
Ηρακλής Παλαμά – Ασκληπιός
ΑΟΚ – Ενιπέας Ιτέας
Ρεπό: ΑΠΟΚ/Φωστήρας
5η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 14η
Ενιπέας Ιτέας – Ασκληπιός
Νέα Νίκη Καμινάδων – ΑΟΚ
ΑΣ Αναγέννηση – Ηρακλής Παλαμά
ΑΠΟΚ/Φωστήρας – ΠΑ Σοφάδων
Ρεπό: Πανελλήνιος
6η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 15η
ΠΑ Σοφάδων – Πανελλήνιος
ΑΟΚ – ΑΠΟΚ/Φωστήρας
Ασκληπιός – ΑΣ Αναγέννηση
Νέα Νίκη Καμινάδων – Ενιπέας Ιτέας
Ρεπό: Ηρακλής Παλαμά
7η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 16η
Πανελλήνιος – ΑΟΚ
Ηρακλής Παλαμά – ΠΑ Σοφάδων
ΑΣ Αναγέννηση – Ενιπέας Ιτέας
ΑΠΟΚ/Φωστήρας – Νέα Νίκη Καμινάδων
Ρεπό: Ασκληπιός
8η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 17η
Ενιπέας Ιτέας – ΑΠΟΚ/Φωστήρας
ΑΟΚ – Ηρακλής Παλαμά
Ασκληπιός – ΠΑ Σοφάδων
Νέα Νίκη Καμινάδων– Πανελλήνιος
Ρεπό: ΑΣ Αναγέννηση
9η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 18η
ΠΑ Σοφάδων – ΑΣ Αναγέννηση
Ηρακλής Παλαμά – Νέα Νίκη Καμινάδων
Ασκληπιός – ΑΟΚ
ΑΠΟΚ/Φωστήρας – Πανελλήνιος
Ρεπό: Ενιπέας Ιτέας